Spadają notowania Pioliego u władz Milanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Stefano Pioli według ostatnich doniesień włoskich mediów nie może być pewny swojej posady w Milanie. Jeśli ostatecznie Rossonerim nie uda się zająć miejsce w TOP 4, to aktualny opiekun teamu z Mediolanu może okupić to swoją posadą.

Od bohatera do zera?

Stefano Pioli przez większą część sezonu Serie A był chwalony za to, co udało mu się stworzyć w Milanie. Ostatnie tygodnie nie są jednak przyjemne dla kibiców Czerwono-czarnych. Zespół z San Siro zaliczył ostatnio dwie porażki, co stawia Stefano Pioliego w złym świetle.

Rossoneri aktualnie legitymują się bilansem 66 punktów na koncie. Takim samym dorobkiem mogą pochwalić się zespoły Napoli i Juventusu. Taki stan rzeczy sprawia, że do końca rozgrywek a brak emocji w lidze włoskiej raczej nikt nie będzie mógł narzekać.

Średnia punktów Milanu na mecz spadła w 2021 roku z 2,26 na 1,60. Rossoneri mają też na swoim koncie od początku tego roku pięć porażek w roli gospodarza. La Gazzetta dello Sport oraz CalcioMercato.com przekonują zatem, że aktualny szkoleniowiec mediolańczyków nie może być pewny swojej przyszłości.

Chorwat może przejąć stery nad Milanem

Gdyby ostatecznie Stefano Pioli został zwolniony, to kandydatem do jego zastąpienia miałby być Ivan Jurić, prowadzący aktualnie Hellas Weronę. Inną opcją mógłby być Massimiliano Allegri. Chociaż w tym przypadku bardziej realny wydaje się scenariusz związany z tym, że Włoch wróci do Juventusu.

Milan do końca sezonu ma do rozegrania jeszcze tylko pięć meczów. Rywalami Rossonerich będą: Benevento Calcio, Juventus, Torino, Cagliari Calcio oraz Atalanta.

AC Milan
Benevento
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 1. maja 2021 20:30.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

faktycznie, nie skreslajmy jeszcze Pioliego przed koncem sezonu. chociaz w tym momencie wygada na to, ze jest goraco…
.
przed sezonem twierdzilem, ze jednak zatrudnienie Rangnicka i odejscie Ibry, bedzie lepszym rozwiazaniem. ale nie smiem twierdzic, ze mialem racje. po prostu czasami nie wiesz, ktora decyzja okaze sie lepsza.
.
jesli nowy trener, to zdecydowanie nie zaden Juric, czyli de facto nowy eksperyment, na poziomie Giampaolo. wtedy dla mnie rozwiazanie typu Rangnick lub Benitez, powinno byc najwlasciwsze. nie ma miejsca na pomylki, a to jakas gwarancja wysokich aspiracji.