Spadafora: Wznowienie Serie A coraz mniej prawdopodobne

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora po raz kolejny powtórzył, że wznowienie sezonu Serie A nie jest pewne. – Wznowienie Serie A jest coraz mniej prawdopodobne – stwierdził w wywiadzie udzielonym telewizji La7, cytowany przez Football Italia.

Czytaj dalej…

– Trwają negocjacje pomiędzy komitetem naukowym a Włoską Federacją Piłkarską, która przedstawiła protokół medyczny, który nie został uznany za wystarczający – powiedział Spadafora.

– Jednakże, zawsze mówiłem, że wznowienie treningów nie musi oznaczać wznowienia sezonu. Wznowienie Serie A widzę jako coraz mniej prawdopodobną możliwość. Zawodnicy chcą wznowić treningi, całkiem słusznie, ale gdybym był prezesem klubu, pomyślałbym bardziej o tym, jak bezpiecznie rozpocząć kolejny sezon – kontynuował minister sportu.

– Francja nie będzie ostatnią ligą, która zdecyduje się na zatrzymanie w tym miejscu, a to może skłonić Włoch do przyjęcia takiego samego podejścia – dodał.

– Protokół przedstawiony przez piłkarski świat nie był wystarczający. Zaczynam odczuwać, że w ciągu najbliższych kilku dni pojawi się niespodzianka, a mianowicie, że prezydent mogą wkrótce poprosić mnie o zamknięcie tutaj sezonu, aby mogli przygotować się do następnego – dodał Spadafora.

Komentarze