Spadafora: Spisek przeciwko Serie A? To niedorzeczne

Serie A
Serie A

Minister sportu we Włoszech Vincenzo Spadafora kategorycznie zaprzeczył doniesieniom, jakoby rząd starał się powstrzymać rozpoczęcie rozgrywek Serie A.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Lazio są bardzo krytycznie nastawieni do decyzji rządu, który pozwoli drużynom wznowić treningi najwcześniej 18 maja, podczas gdy w indywidualnych dyscyplinach sportu treningi mogą rozpocząć się 4 maja.

– Wznowienie musi być stopniowe Sondaże opinii publicznej chciałyby, aby sezon piłkarski już teraz został zakończony. Nie jestem osobą, która znajduje się pod wpływem badań opinii publicznej. Nie podejmuje decyzji w oparciu o wspólne uczucia – powiedział Spadafora, cytowany przez Football Italia.

– Byłoby o wiele łatwiej zakończyć sezon natychmiast, a społeczność naukowa by się z tym zgodziła. Prowadzenie piłkarskich rozgrywek jest jednak bardzo ważne dla naszego kraju, ale musimy robić to bezpiecznie – kontynuował.

– Dziś mamy koniec kwietnia, nie możemy wiedzieć na pewno, jak wirus będzie się rozwijał i jak będą przestrzegane zasady, więc nie możemy wiedzieć, kiedy wznowimy sezon. Dowiemy się później, kiedy będziemy mieli dane z wdrożenia protokołu. Protokół wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, jak z tym poradzi sobie Serie B? – kontynuował.

– To nieprawda, że nie ma pełnej zgodności między moimi słowami a premiera Conte. Twierdzenia o spisku przeciwko Serie A są niedorzeczne, a ktokolwiek mówi, że taki jest, jest równie niedorzeczny. Pracujemy nad wznowieniem treningów od 18 maja, ale to nie oznacza, że ligi ponownie wystartują – dodał.

Komentarze