Spadafora: Mamy nadzieję, że będzie można dać zielone światło

Serie A
Serie A

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora, podczas dzisiejszego posiedzenia parlamentu, wypowiedział się na temat możliwego wznowienia rozgrywek Serie A. – Mamy nadzieję, że będzie można dać zielone światło – powiedział polityk.

Czytaj dalej…

– Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) zaproponowała protokół, który komisja techniczno-naukowa oceni jutro. Mamy nadzieję, że uda się dać zielone światło, nawet jeżeli piłka nożna jest sportem, w którym nie ma możliwości uniknięcia kontaktu i nie przewiduje się stosowania środków ochronnym – powiedział Spadafora, cytowany przez portal Football Italia.

– W ciągu ostatnich kilku dni nawet zorganizowane grupy kibiców potępiały pomysł wznowienia sezonu. Odnoszę się także do Europy, gdzie w krajach, które zdecydowały się zawiesić swoje sezony, na razie pojawiają się tylko daty. Nawet Anglia, w której wydawało się, że będzie najłatwiej, odłożyła decyzję o wznowieniu treningów zaledwie tydzień temu – kontynuował.

– Powtarzam swoją linię, która jest również linią rządu: mamy nadzieję, że sezon zostanie wkrótce wznowiony, ale w tej chwili nie można jeszcze określić daty. Musimy zobaczyć, jak będzie wyglądać krzywa zarażenia w ciągu najbliższych dwóch tygodni – dodał włoski minister sportu.

Komentarze