Soares: Transfer do Interu to spełnienie marzeń

Serie A
Serie A

Od soboty nowym zawodnikiem Interu Mediolan jest Cedric Soares. Nowy nabytek Nerazzurrich w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi stwuerdził, że gra w ekipie z miasta mody to spełnienie jego marzeń.

Czytaj dalej…

27-latek zasilił szeregi Interu na zasadzie wypożyczenia z Southampton FC do końca sezonu z opcją transferu definitywnego.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem trafić do Interu, bo to niesamowity klub. Możliwość noszenia koszulki Interu to spełnienie moich marzeń – mówił Cedric Soares w rozmowie przed kamerą Inter TV.

– Widziałem kilka spotkań z udziałem Interu i muszę przyznać, że podoba mi się styl gry, na który stawia trener Luciano Spalletti. Przed transferem miałem okazję rozmawiać na ten temat z moim rodakiem i jednocześnie przyjacielem, czyli Joao Mario – dodał piłkarz.

– To nie tylko mój kolega, a prawdziwy przyjaciel. Razem dorastaliśmy w tym samym klubie, więc cieszę się, że teraz będę mógł znów grać z Joao Mario w jednej drużynie. Zanim trafiłem do Interu, to przedstawił mi wiele ciekawostek na temat tego zespołu. Dał też jasno do zrozumienia, że Inter to drużyna, która lubi kontrolować grę – uzupełnił Portugalczyk.

Cedric Soares wypowiedział się również na temat stadionu, na którym na co dzień gra mediolańska ekipa. – San Siro to legendarny obiekt. Każdy młody zawodnik w młodości marzył o tym, aby pewnego dnia móc zagrać na stadionie Giuseppe Merazza. To obiekt bogaty w historię, na którym grało wielu świetnych piłkarzy. Gra na takim stadionie to przyjemność – skwitował.

Komentarze