Snajper opuści “polską” ekipę w Serie A? Obserwuje go Roma

M'Bala Nzola
M'Bala Nzola PressFocus

M’Bala Nzola ma duże szanse na awans w hierarchii w Serie A. Reprezentant Angolii w trwających rozgrywkach strzelił już 13 goli i Spezia może nie być w stanie go zatrzymać na kolejny sezon. Po 26-latka ma sięgnąć Roma.

  • M’Bala Nzola ma już 13 goli w 24 meczach Serie A
  • Spezia chce go zatrzymać, ale Angolczyk jest łączony z transferem w lecie
  • Jego poczynania obserwuje AS Roma

Spezia musi pogodzić się z odejściem snajpera? Nzolę obserwuje Roma

M’Bala Nzola w 2020 roku został zawodnikiem Spezii. Wcześniej zakładał koszulkę Aquilottich na zasadzie wypożyczenia z Trapani (styczeń – sierpień 2020), ale dopiero w kolejnym sezonie definitywnie przeniósł się na Stadio Alberto Picco. W ekipie z Ligurii zaliczył już 94 spotkania, strzelił 35 goli i zanotował siedem asyst.

W obecnych rozgrywkach Serie A reprezentant Angoli ma już na koncie 13 trafień. 26-latek to aktualnie trzeci najlepszy snajper ligi – lepszym dorobkiem bramkowym mogą pochwalić się tylko Victor Osimhen i Lautaro Martinez, a taką samą liczbę goli ma w dorobku Ademola Lookman.

Znakomita dyspozycja Angolczyka wzbudziła zainteresowanie silniejszych klubów niż Spezia, która walczy o utrzymanie na najwyższym szczeblu. Zgodnie ze słowami Nicolo Schiry sytuację napastnika obserwuje między innymi AS Roma. Rzymianie w lecie spróbują pozyskać jednego z najlepszych strzelców ligi. Kontrakt Nzoli jest ważny do czerwca 2024 roku.

Na Stadio Alberto Picco snajper dzieli szatnię z czterema Polakami – Bartłomiejem Drągowskim, Arkadiuszem Recą, Przemysławem Wiśniewskim i Szymonem Żurkowskim. Przy ostatnim trafieniu lewonożnego piłkarza (mecz z Fiorentiną) asystował… Drągowski, golkiper Orzełków.

Komentarze