Roma pracuje nad transferem napastnika Atalanty. Indywidualne warunki kontraktu ustalone

Duvan Zapata
Duvan Zapata Imago/Gabriele Maricchiolo

AS Roma od dłuższego czasu jest w kontakcie z przedstawicielami Duvana Zapaty. Według dziennikarzy Sky Italia Wilki ustaliły już indywidualne warunki kontraktu z Kolumbijczykiem, a operacja jest bliska finalizacji. 

  • Atalanta i AS Roma negocjują wypożyczenie Duvana Zapaty
  • La Dea oczekuje za operację 3 milionów euro, podczas gdy Wilki oferują aktualnie 2 miliony
  • Sam zawodnik ustalił już warunki kontraktu z Romą

Duvan Zapata jedną nogą w AS Romie

Duvan Zapata ma umowę z Atalantą ważną jeszcze do końca czerwca 2025 roku, ale wszystko wskazuje na to, że nie wypełni jej do końca. Włoskie media informują, że Kolumbijczyk jest bliski przenosin do AS Romy

Sky Italia podaje, że Wilki osiągnęły już porozumienie z zawodnikiem w kwestii indywidualnych warunków kontraktu. Wciąż jednak warunków transferu nie udało się ustalić klubom. Atalanta gotowa jest wypożyczyć napastnika, jednak oczekuje za to opłaty w wysokości 3 milionów euro. Rzymianie natomiast oferują 2 miliony i klauzulę wykupu 32-latka na poziomie 7 milionów euro. 

Zanim jednak klub z Bergamo zgodzi się oddać Zapatę do Romy, klub chciałby dopiąć transfer Charlesa de Ketelaere. Warunki operacji zostały już ustalony z Milanem, a do finalizacji La Dea potrzebuje jeszcze przekonać Belga.

U nas również: Przedstawiciel Bundesligi zainteresowany napastnikiem Atalanty

Komentarze