Smalling zgodził się na niekorzystne warunki AS Romy

Chris Smalling
Chris Smalling fot. PressFocus

Negocjacje kontraktowe między Chrisem Smallingiem a władzami AS Romy są już na etapie finalizacji. Angielski defensor będzie kontynuował współpracę z obecnym klubem do połowy 2025 roku. Co ciekawe, przystał na warunki rzymian i obniżył dotychczasowe wynagrodzenie.

  • Chris Smalling przyjął propozycję AS Romy
  • Angielski defensor pozostanie w Rzymie przynajmniej do połowy 2025 roku
  • Na mocy nowej umowy będzie zarabiał około trzy miliony euro za sezon

Smalling poszedł na rękę Romie

Chris Smalling w 2020 roku zdecydował się opuścić Manchester United i trafił do Serie A, gdzie podpisał kontrakt z AS Romą. W stolicy Włoch wyraźnie odżył, stał się ważną postacią defensywy, a Jose Mourinho zrobił z niego lidera i ostoję całego zespołu.

W ostatnich tygodniach prowadzone były negocjacje w sprawie przedłużenia wygasającego po sezonie kontraktu. W pewnym momencie Smallingowi bliżej było do odejścia, a szanse AS Romy wobec potencjalnego zainteresowania Interu Mediolan oraz ekip z Premier League były niewielkie. Władze rzymskiego klubu się nie poddawały i ostatecznie dopięły swego.

Rozmowy między stronami są bliskie finalizacji. Smalling podpisze nowy kontrakt i zostanie w AS Romie przynajmniej do połowy 2025 roku. Co najważniejsze – obrońca zgodził się na obniżenie dotychczasowych zarobków. Od teraz będzie zarabiała około trzy miliony euro za sezon, a wcześniej mógł liczyć na roczne wynagrodzenie w okolicach czterech milionów euro.

Zobacz również: Przyszłość Mourinho kluczowa dla losu kilku zawodników Romy

Komentarze