Smalling jedną nogą w Romie. Ustalił kontrakt

Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Gianluca Di Marzio donosi w swoim najnowszym raporcie transferowym, że przenosiny Chrisa Smallinga do AS Roma są niemal przesądzone. Defensor miał ustalić w tym tygodniu warunki indywidualnego kontraktu z klubem ze stolicy Włoch.

Czytaj dalej…

Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem Chrisa Smallinga w końcu dobiegnie końca. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami piłkarz Manchesteru United przeniesie się do Romy, z którą podpisze roczną umowę. Jej warunki zostały już wynegocjowane i zaakceptowane przez obie strony.

Smalling chce grać nadal w Serie A

Smalling grywał w sezonie 2019-2020 w stołecznym klubie na zasadzie wypożyczenia. Sprawdził się i zbierał wysokie noty. Ostatecznie wystąpił w trzydziestu meczach i zdobył w nich trzy gole. Stąd też chęć obu stron do kontynuowania tej współpracy.

Nim Smalling zostanie wysłany na testy medyczne, a następnie zaprezentowany jako nowy gracz Romy, porozumieć muszą się jeszcze same kluby. Negocjacje trwają i zdaniem Gianluki Di Marzio powinny zakończyć się sukcesem. Kluczowe rozmowy zaplanowano na kilka kolejnych dni.

Kluby negocjują

Wcześniej informowano o tym, że klub z Old Trafford oczekiwałby za swojego defensora 25 milionów euro. Tymczasem Roma oferowała o pięć milionów mniej. Możliwe, że obie strony spotkają się w połowie drogi. Wydaje się, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki.

Komentarze