Smalling deklaruje wierność Romie. “Mam nadzieję, że zostanę”

Chris Smalling
Chris Smalling fot. PressFocus

Kibice AS Romy mogą być spokojni o przyszłość Chrisa Smallinga. Angielski obrońca deklaruje chęć pozostania w zespole na kolejny sezon. Jego wygasający kontrakt zostanie wkrótce przedłużony.

  • Kontrakt Chrisa Smallinga wygasa wraz z końcem sezonu
  • Obrońca zapowiada skorzystanie z opcji i pozostanie w zespole na dłużej
  • Anglik świetnie czuje się w Romie i nie zamierza zmieniać otoczenia

Roma zatrzyma lidera defensywy

Dobre nastroje w Rzymie utrzymują się po wygranej z Salzburgiem, która pozwoliła awansować do 1/8 finału Ligi Europy. Po zwycięstwie Chris Smalling zapowiedział, że zamierza kontynuować karierę w zespole. Wcześniej kibice obawiali się jego sytuacji kontraktowej. Umowa Anglika obowiązywała tylko do końca sezonu, a jego przyszłość stała pod znakiem zapytania. Smalling oraz klub skorzystają z opcji przedłużenia współpracy o kolejny rok.

– Mam nadzieję, że zostanę na dłużej i będę kontynuował swoją przygodę także po następnym sezonie. Jestem pewny siebie, mam opcję przedłużenia umowy o kolejny rok i zamierzam z niej skorzystać

Smalling odnalazł w Rzymie swoje miejsce na ziemi. Wypychany z Manchesteru United obrońca trafił do Włoch w 2019 roku. Najpierw w ramach wypożyczenia, a w związku z dobrymi występami Roma wykupiła go na stałe.

33-latek pozostaje liderem defensywy ekipy Jose Mourinho. W obecnym sezonie zagrał w 32 meczach w ramach wszystkich rozgrywek i strzelił trzy bramki. Łącznie ma na swoim koncie już 128 występów w barwach rzymskiego klubu.

Zobacz również: Mourinho: To był kompletny występ

Komentarze