Smalling bliżej pozostania w Romie

Chris Smalling
Chris Smalling PressFocus

Chris Smalling ma tylko trzy miesiące do końca kontraktu z Romą, ale według włoskich mediów jest bardzo bliski podpisania nowej umowy. Jego sytuacje monitoruje też Inter Mediolan oraz Juventus.

  • Kontrakt Smallinga z Romą wygasa po zakończeniu sezonu
  • Wszystko wskazuje jednak na to, że umowa zostanie przedłużona
  • Obecnie toczą się negocjacje obu stron w tej sprawie

Smalling jest kluczowym zawodnikiem Romy w tym sezonie

33-letni angielski obrońca znalazł nowe życie w Romie po opuszczeniu Manchesteru United w sierpniu 2019 roku, początkowo trafiając na Stadio Olimpico w ramach wypożyczenie, a rok później przenosząc się już na stałe za 15 milionów euro.

Smalling jest jednym z najczęściej wykorzystywanych graczy w drużynie Jose Mourinho w tym sezonie. Anglik rozegrał 3210 minut w 37 meczach dla Romy, dlatego giallorossi nie chcą, by odszedł latem w ramach darmowego transferu po wygaśnięciu kontraktu.

Calciomercato.com informuje, że obie strony spotkały się już jakiś czas temu, aby omówić możliwość przedłużenia kontraktu. Choć obecnie nie osiągnięto porozumienia to panuje przekonanie, że obie strony są pozytywnie nastawione do tej kwestii.

W nadchodzących dniach ma dojść do kolejnego spotkania przedstawicieli Smallinga z Romą. Rzymski klub oferuje roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Sytuacji defensora przyglądają się Inter Mediolan oraz Juventus, którzy w przypadku braku porozumienia najpewniej wkroczą do akcji o podpis zawodnika.

Zobacz również: Di Maria coraz bliżej porozumienia z Juventusem

Komentarze