AS Roma blisko przedłużenia umowy z obrońcą

Chris Smalling
Chris Smalling PressFocus

Chris Smalling w rozmowie z telewizją Sky przyznał, że jest bliski przedłużenia umowy z AS Romą. Nowy kontrakt będzie obowiązywać do 2025 roku.

  • Chris Smalling występuje w barwach AS Romy od 2019 roku. Jego rodzina świetnie zaaklimatyzowała się w Wiecznym Mieście
  • Sam Anglik poinformował, że jest bliski osiągnięcia porozumienia z Giallorossimi w sprawie nowej umowy. Będzie ona obowiązywać do 2025 roku
  • Na mocy kontraktu obrońca zarobi średnio 3,5 miliona euro rocznie

Smalling zostanie w Romie o dwa lata dłużej

Chris Smalling trafił do AS Romy latem 2019 roku. Wówczas angielscy gracze nie kojarzyli się dobrze fanom Serie A, podchodzono więc do tego transferu ostrożnie. Środkowy obrońca świetnie zaaklimatyzował się jednak w Wiecznym Mieście – podobnie, jak jego rodzina. Giallorossi nawet się nie zastanawiali; po rocznym wypożyczeniu zapłacili Manchesterowi United 15 milionów euro i sprowadzili stopera na stałe.

Obecna umowa Smallinga obowiązuje tylko do końca bieżącego sezonu. Na początku miesiąca jego agent przyleciał jednak do Rzymu, by przeprowadzić ostatnie rozmowy z klubem w sprawie przedłużenia współpracy. Jego klient otrzyma od Romy dwuletnią umowę. W pierwszym roku kontraktu może zarobić maksymalnie 3,8 miliona euro, a w drugim 3,2 miliona. Te kwoty zawierają już bonusy, zależne od występów indywidualnych oraz wyników drużyny. Teraz sam piłkarz potwierdził niedawne doniesienia.

Jesteśmy bliscy pełnego porozumienia. Niebawem pojawią się oficjalne oświadczenia – zapewnił kibiców 33-latek w rozmowie ze Sky.

Smalling rozegrał w tym sezonie 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich trzy bramki i asystę.

Zobacz też: Koniec sezonu dla gwiazdy Interu. Czas na pożegnanie z kibicami?

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze