Inter ukarze Milana Skriniara. Klub rozczarowany postawą Słowaka

Milan Skriniar
Milan Skriniar Pressfocus

Mimo starań ze strony Paris-Saint Germain Milan Skriniar pozostał w Interze Mediolan i dopiero po zakończeniu sezonu przeniesie się do ekipy mistrza Francji. Naciski ze strony defensora na przyspieszenie transferu nie spodobały się jednak sztabowi szkoleniowemu. Fabrizio Romano poinformował, że Słowak stracił opaskę kapitańską Nerazzurrich

  • Milan Skriniar miał nadzieję na przenosiny do PSG już w styczniu
  • Inter odrzucił jednak ofertę opiewającą na 10 milionów euro za stopera
  • Klub odbierze Słowakowi opaskę kapitańską

Skriniar stracił opaskę kapitańską Interu

Milan Skriniar latem zostanie już na pewno zawodnikiem Paris-Saint Germain. Długo trwała saga związana z przyszłością środkowego obrońcy Interu Mediolan, który nie był zainteresowany przedłużaniem współpracy z Nerazzurrimi. Słowak naciskał nawet na klub, by ten zezwolił mu na odejście do zespołu mistrza Francji już w styczniu. Negocjacje w tej sprawie były na zaawansowanym etapie, ale ostatecznie stoper pozostał w Mediolanie. 

Postawa Skriniara rozczarowała dyrekcję i sztab szkoleniowy klubu. Słowak wbrew wcześniejszym informacjom nie zostanie odsunięty od drużyny. Jego zachowanie będzie miało jednak konsekwencje. Poinformował o nich Fabrizio Romano. 

Słowak utracił opaskę kapitańską i do końca sezonu nie będzie już pełnił tej funkcji. Poza boiskiem funkcję kapitana pełni Samir Handanovic, jednak jest on obecnie drugim wyborem trenera Simone Inzaghiego. Z tego też względu niezbędne będzie wyznaczenie do tej roli nowego zawodnika. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport typują Lautaro Martineza. Ich zdaniem to właśnie Argentyńczyk wyprowadzi drużynę na murawę w derbach Mediolanu. 

W ostatni dzień zimowego okienka transferowego PSG chciało przyspieszyć transfer Milana Skriniara. Oferta opiewająca na 10 milionów euro została jednak odrzucona przez Inter.

Komentarze