Sky potwierdziło, że Milan rozmawia z Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Imago / Belga

AC Milan w oknie transferowym dba o to, aby było o nim głośno. Według najnowszych doniesień Sky Sport Italia na radarze Rossonerich znajduje się Romelu Lukaku. Belgijski napastnik jest zawodnikiem Chelsea, z której do końca czerwca wypożyczony został do Interu Mediolan.

  • Ciekawe wieści pojawiły się we włoskich mediach w sprawie Romelu Lukaku
  • Belg znalazł się na radarze AC Milan
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi 40 milionów euro

Lukaku na liście życzeń AC Milan

AC Milan chce w trakcie kampanii 2023/2024 wrócić na szczyt w Serie A. Jednocześnie planuje wzmocnienia składu, które pozwoli zrealizować takie założenia. Sky Sport Italia potwierdziło doniesienia La Gazzetta dello Sport dotyczące kontaktu Milanu z otoczeniem Romelu Lukaku. Rossoneri badali jednocześnie możliwość przeprowadzenia transferu z udziałem Belga.

Na transakcje z udziałem zawodnika Milan mógłby przeznaczyć środki z tytułu transferu Sandro Tonaliego do Newcastle United. Mowa o mniej więcej 70 milionach euro. W każdym razie Lukaku nie miałby być jednym wzmocnieniem. Wiadomo, że także Davide Frattesi jest na celowniku 19-krotnego mistrza Włoch.

Dziennikarz Sky Sport Italia Alessandro Sugoni przekazał w trakcie audycji transferowej w czwartkowe popołudnie, że Milan rozmawiał ze świtą Lukaku na temat potencjalnego transferu. Jednocześnie wykorzystuje to, z czego nie może korzystać Inter Mediolan, bo władze Nerazzurrich, chcąc zawrzeć porozumienie w sprawie reprezentanta Belgii, wszystko muszą załatwiać przez Chelsea.

Dopiero okaże się, czy Lukaku zgodzi się dołączyć do lokalnego rywala Interu. Nie jest to przesądzone, biorąc pod uwagę, że zawodnik naciska na pozostanie w szeregach Czarno-niebieskich i już zwrócił się do Chelsea, aby ta wypożyczyła go z powrotem do Interu.

Czytaj więcej: Milan blisko porozumienia z Newcastle, rekordowy transfer tuż tuż

Komentarze