Lazio wściekłe na Davida Silvę

David Silva
David Silva fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Jeszcze wczoraj nic nie wskazywało na to, że David Silva po rozstaniu z Manchesterem City ma związać swoją przyszłość z Realem Sociedad San Sebastian. Faworytem do pozyskania piłkarza wydawało się SS Lazio. Ostatecznie zawodnik nie zakotwiczył w klubie z Wiecznego Miasta, a sternicy Orłów nie ukrywają rozczarowania postawą Hiszpana.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Lazio są wściekli na zawodnika, gdyż ten ich nie poinformował, że ostatecznie porozumiał się z innym klubem. Wcześniej wydawało się, że David Silva zwiąże się trzyletnim kontraktem z rzymską ekipą, dzięki któremu mógł liczyć na zarobki w wysokości czterech milionów euro rocznie.

Informację na temat dyskretnego zawarcia porozumienia przez zawodnika z przedstawicielem La Liga bez wcześniejszego poinformowania w tej sprawie władz stołecznego klubu podało włoskie Sky Sport Italia.

Szokujący transfer, nikt się tego nie spodziewał

Decydenci przedstawiciela Serie A w związku z brakiem okazanego im szacunku przez piłkarza zostali rozwścieczeni. Informacja o tym, że David Silva związał się z Realem Sociedad San Sebastian dotarła do nich dopiero w momencie, gdy hiszpański klub opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie.

34-latek podobno podjął swoją decyzję o powrocie do Hiszpanii, chcąc być bliżej swojej rodziny po 10 latach spędzonych w Anglii. Warto jednak pamiętać, że na mocy porozumienia z rzymianami zawodnik mógł liczyć na prywatny odrzutowiec, dzięki czemu mógłby też w dogodnym dla siebie terminie wracać do Hiszpanii. Ponadto dzięki umowie z Lazio piłkarz mógł też liczyć na prywatnego kierowcę, o czym donosiły włoskie media.

David Silva z ekipą z Kraju Basków związał się umową na dwa lata.

Komentarze