Sky: Juventus może skusić się na sprzedaż McKenniego

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Manuel Locatelli w środę został nowym zawodnikiem Juventusu. Tymczasem najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że transfer z udziałem mistrza Europy może sprawić, że z klubem z Turynu pożegna się Weston McKennie. Amerykanin podobno na brak zainteresowania nie może narzekać.

  • Manuel Locatelli w Juve może skutkować tym, że Weston McKennie wkrótce zmieni klub
  • Sky podaje, że Amerykanin znalazł się na radarze kilku ekip
  • 22-latek wyceniany jest na 25 milionów euro

Juventus sprzeda reprezentanta Stanów Zjednoczonych?

Mauel Locatelli dołączył do wielokrotnych mistrzów Serie A na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Suma transakcji ma wynieść ponad 37 milionów euro.

Pojawiły się natomiast głosy, że McKennie wzbudził zainteresowanie kilku klubów. Sky Sport Italia sugeruje, że Juventus może zgodzić się na sprzedaż piłkarza, mając w swoich szeregach inną opcję do gry w środku pola. Mimo że pomocnika pozyskał z FC Schalke 04 latem minionego roku.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych rozegrał jak na razie 46 spotkań w szeregach Starej Damy, zdobywając w nich sześć bramek. McKennie dołączył do teamu z Turynu za ponad 20,5 miliona euro. Jego kontrakt z Juve obowiązuje do 2025 roku. Wartość zawodnika wynosi z kolei 25 milionów euro.

W najbliższy weekend Bianconeri wracają do ligowych zmagań. W niedzielę na wyjeździe Juventus zmierzy się z Udinese. Podopieczni Massimiliano Allegrriego tradycyjnie są jednym z głównych pretendentów do wygrania mistrzostwa Serie A.

Czytaj więcej: Locatelli spełnia dziecięce marzenie

Komentarze