Sky: Gattuso z wotum zaufania od zarządu Napoli

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

SSC Napoli nie planuje zwalniać Gennaro Gattuso z funkcji szkoleniowca. Sky Sport Italia przekonuje, że sternicy Azzurrich wciąż chcą kontynuować współpracę z Włochem. Mimo że team ze Stadio Diego Armando Maradony przegrał w trakcie minionego weekendu niespodziewanie z Hellas Werona.

SSC Napoli przegrywając z Gialloblu, zanotowało drugie przegrane spotkanie z rzędu na przestrzeni zaledwie kilku dni. Wcześniej panaceum na Azzurrich znalazł Juventus FC, który wygrał spotkanie o Superpuchar Włoch.

W ligowej tabeli Napoli plasuje się aktualnie na szóstym miejscu, legitymując się dorobkiem 34 punktów. Do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów zawodnicy Azzurrich tracą cztery oczka.

Fakt, że neapolitańczycy zanotowali ostatnio dwie porażki, sprawił, że pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że z posadą szkoleniowca teamu z Neapolu pożegna się Gennaro Gattuso. Kandydatem do jego zastąpienia był między innymi Rafael Benitez. Hiszpan w przeszłości prowadził już Napoli, więc mógłby być to dla niego powrót na stare śmieci.

Doniesienia w sprawie ewentualnej zmiany trenera Napoli zdementowało jednak Sky Sport Italia, przekonując, że zarząd obdarzył trenera kredytem zaufania. Godne uwagi jest to, że aktualny kontrakt Gattuso obowiązuje do końca czerwca. Na razie temat przedłużenia umowa Włocha z klubem został odroczony w czasie.

W tym tygodniu Napoli zmierzy się ze Spezią Calcio w Pucharze Włoch. Z kolei kilka dni później w ramach Serie A zawodnicy Azzurrich zagrają z Parmą Calcio.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze