Sky: Chiesa z porozumieniem z Juve

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Sky Sport Italia sugeruje na swoich łamach, że Juventus FC ma zawarte porozumienie z Federico Chiesą związane z tym, że jeśli reprezentant Włoch zdecyduje się na zmianę barw klubowych, to jedyną możliwą opcją dla niego jest przeprowadzka do ekipy z Piemontu.

Czytaj dalej…

Znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio podaje natomiast, że Chiesa ma parafować z Juventusem umowę na pięć lat, dzięki której rocznie będzie zarabiał 10 milionów euro brutto.

Dodajmy, że w klubie z Florencji ostatnio tematem numer jeden jest zmiana właściciela. Bliski przejęcia ACF Fiorentiny jest Rocco Commisso, więc klub z Turynu w sprawie pozyskania piłkarza będzie musiał prowadzić negocjacje prawdopodobnie z nowym właścicielem.

Ważne jest jednak to, że Włoch Chiesa uzgodnił już z Juventusem warunki indywidualnego kontraktu, więc nic nie wskazuje na to, aby w grze o zawodnika uczestniczył jeszcze Inter Mediolan, który nie ukrywał tego, że też chciał mieć ofensywnie usposobionego zawodnika Violi w swoich szeregach.

Warto odnotować, że klub z Toskanii wczoraj opublikował oświadczenie, w którym wyrażano przekonanie, że Chiesa w sezonie 2019/20 nadal będzie bronił barw Fiorentiny.

Komentarze