Juventus gotowy przeznaczyć fortunę na skrzydłowego FC Barcelony

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Niezadowolony ze swojej roli w FC Barcelonie jest Ansu Fati, który liczył w tym sezonie na większą liczbę minut na boisku. Wykorzystać to może zdaniem dziennikarzy Calciomercatoweb Juventus, który od dłuższego czasu monitoruje sytuację wychowanka Blaugrany

  • Juventus planuje pozyskać klasowego skrzydłowego
  • Klub od dłuższego czasu monitoruje sytuację Ansu Fatiego, który nie jest zadowolony w Barcy
  • Zdaniem włoskich mediów Stara Dama jest gotowa przeznaczyć na Hiszpana 80 milionów euro

Barca gotowa sprzedać perełkę swojej akademii?

Ansu Fati zagrał w tym sezonie w każdym spotkaniu, jakie rozgrywała FC Barcelona. Mimo to skrzydłowy nie jest zadowolony z liczby minut spędzanych na boisku. Skrzydłowy w większości z nich wchodził na plac gry z ławki rezerwowych. Po części były to działania prewencyjne ze strony Xaviego wobec potencjalnych kolejnych kontuzji młodego Hiszpana. 

20-latek nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w klubie, a w tym sezonie ma spore problemy z regularnością. Klub wciąż chce stawiać na wychowanka, jednak on sam zastanawia się nad zmianą otoczenia. Sytuację tę postara się wykorzystać Juventus. Dziennikarze Calciomercatoweb przekazali, że włodarze Starej Damy od dłuższego czasu sondują możliwości pozyskania Hiszpana. 

Twierdzą oni, że Juventus może pozwolić sobie na przeznaczenie nawet 80 milionów euro na sprowadzenie klasowego skrzydłowego. Wartość rynkowa Fatiego stale spada, dlatego FC Barcelona nie powinna oczekiwać za niego zbyt wygórowanej kwoty. Problemem może być jednak stanowisko klubu, który postrzega zawodnika za przyszłą gwiazdę i jednego z liderów projektu sportowego.

Wątpliwości z drugiej strony budzi stan zdrowia skrzydłowego, który w wieku 20-lat ma za sobą już trzy poważne kontuzje, a po powrocie do pełni zdrowia stracił nieco przebojowości i szybkości. 

Czytaj też: Juventus chce oprzeć środek pola na pomocniku Monaco

Komentarze