Napastnik Juventusu bliski powrotu na boisko

Federico Chiesa
Federico Chiesa Pressfocus

Juventus cierpi w tym sezonie w ofensywie, jednak niewykluczone, że w najbliższym czasie otrzyma solidne wsparcie. Jak przekazał Gianluca Di Marzio, blisko powrotu na boisko jest Federico Chiesa. Włoch znajduje się w ostatniej fazie rekonwalescencji po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

  • Osiem miesięcy trwa już rehabilitacja Federico Chiesy, który w styczniu zerwał więzadła krzyżowe
  • Najnowsze informacje dotyczące jego stanu zdrowia przekazał Gianluca Di Marzio
  • Skrzydłowy ma być gotowy do gry po przerwie reprezentacyjnej

Juventus tęskni za Federico Chiesą

Osiem miesięcy. Tak długo trwa już rozbrat z futbolem Federico Chiesy, który 15 stycznia doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w spotkaniu z AS Romą. Włoch już w przeszłości miał problemy z urazami, jednak ten odniesiony w starciu z Rzymianami był najboleśniejszy w skutkach. 

W tym sezonie Juventus ma spore problemy z regularnym punktowaniem. Mizernie wygląda ofensywa Starej Damy, w której na postać pierwszoplanową wyrósł wypożyczony z Olympique Marsylia Arkadiusz Milik. Kłopoty drużyny wynikają w dużej mierze również z długiej listy graczy kontuzjowanych. Wśród nich znajduje się Federico Chiesa, który jak przekazał Gianluca Di Marzio niedługo ma wrócić już do gry.

Zdaniem dziennikarza rehabilitacja skrzydłowego przebiega obiecująco i ma on być do dyspozycji Massimiliano Allegriego po przerwie reprezentacyjnej. Wynikałoby z tego, że 24-latek może zostać uwzględniony w kadrze na mecz z Bolonią. Powrót do gry zapewni dużo więcej możliwości dla sztabu szkoleniowego Juventusu. Chiesa jest zawodnikiem wszechstronnym, który w formacji ataku może grać na różnych pozycjach.

Czytaj też: Możliwe roszady trenerskie w Juve. Co dalej z Allegrim?

Komentarze

Na temat “Napastnik Juventusu bliski powrotu na boisko