Milan chce wykorzystać problemy Atletico i ściągnąć skrzydłowego

Yannick Carrasco
Yannick Carrasco fot. PressFocus

Milan rozgląda się na rynku transferowym w poszukiwania ewentualnego następcy Rafaela Leao. Według “Calciomercato” mistrzowie Włoch spoglądają w stronę Yannicka Carrasco, który może zechcieć opuścić szeregi Atletico Madryt.

  • Milan wciąż nie jest pewny przyszłości Rafaela Leao
  • Potencjalnym następcą Portugalczyka w Mediolanie mógłby zostać Yannick Carrasco
  • Kontrakt Belga z Atletico Madryt obowiązuje do połowy 2024 roku

Problemy Atletico Madryt pomogą Milanowi?

Po fantastycznym poprzednim sezonie Milan pokazuje, że również w obecnej kampanii ma ochotę walczyć o najwyższe cele. Władze klubu widzą jednak pewne braki w kadrze zespołu, a przede wszystkim w ofensywie. Zwłaszcza, że wciąż nieznana jest przyszłość Rafaela Leao. “Rossoneri” chcą zatrzymać go w swoich szeregach na kolejne lata, natomiast on sam może finalnie skusić się na ofertę któregoś z europejskich gigantów.

Ewentualna strata największej gwiazdy byłaby bardzo bolesna, dlatego Milan już teraz przygotowuje się do znalezienia idealnego następcy. Według “Calciomercato” na celowniku mistrzów Włoch znalazł się Yannick Carrasco. Na skutek braku awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów Belg może zechcieć opuścić Atletico Madryt, na co liczą w Mediolanie.

Carrasco ma ważny kontrakt do połowy 2024 roku, dlatego nie ma szans na pozyskanie go w ramach wolnego transferu. Wiele zależy od ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w trakcie której Milan może wywalczyć awans do 1/8 finału. Jeśli tak się stanie, otrzyma zastrzyk gotówki, który mógłby zostać przeznaczony właśnie na kupno reprezentanta Belgii.

W obecnym sezonie Carrasco zagrał w 15 meczach we wszystkich rozgrywkach i strzelił dwie bramki.

Zobacz również: Ważna postać Milanu przedłuży umowę

Komentarze

Comments 9 comments

Salamader007 i darek87 dlaczego oboje nie stosujecie znaków interpunkcyjnych i zaczynacie zdanie z małej litery? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Chyba jesteście jedną i tą samą osobą słabo posługującą się językiem polskim. 😀 😀 😀
To coś jak podobnego do AC Memlan i Milanówka – dwa w jednym. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dzieciaku. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀