Skromny budżet transferowy Milanu

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Kibice Milanu prawdopodobnie muszą zapomnieć o większych transferach przed nowym sezonem. Jak informuje Calciomercato.com, władze kluby ustaliły budżet transferowy na poziomie zaledwie 30 milionów euro.

Czytaj dalej…

Taka decyzja podyktowana jest oczywiście skutkami pandemii koronawirusa, która miała duży wpływ na stan finansów klubu z San Siro. Utrata dochodów podczas trzymiesięcznej, wymuszonej przerwy w rozgrywkach, a także mniejsze wpływy z tytułu umów sponsorskich wymusiły na klubie szukanie oszczędności i cięcie kosztów.

Tym samym dyrektor techniczny Paolo Maldini i dyrektor sportowy Frederic Massara staną przed bardzo trudnym zadaniem, jakim będzie wzmocnienie klubu przy znacznie ograniczonych środkach na transfery. Otrzymali jednak zapewnienie, że na pozyskanie nowych zawodników będą mogli wykorzystać również środki uzyskane ze sprzedaży obecnych piłkarzy Milanu.

Calciomercato.com zaznacza również, że wpływu na budżet transfery nie będzie miało przedłużenie umowy ze Zlatanem Ibrahimoviciem oraz ewentualny transfer Tiemoue Bakayoko, który do Rossonerich miałby trafić na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu za 30 milionów euro po zakończeniu najbliższego sezonu.

Komentarze