Serie A
Serie A

Skromne zwycięstwo Sampdorii

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Serie A, Sampdoria Genua skromnie 1:0 pokonała na własnym stadionie Cagliari Calcio.

Sampdoria przystępowała do niedzielnego spotkania z nadzieją na przełamanie i przerwanie fatalnej serii trzech kolejnych porażek. W wyjściowym składzie gospodarzy tym razem zabrakło reprezentantów Polski. Karol Linetty nie mógł wystąpić ze względu na kartki, natomiast Bartosz Bereszyński rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie groźniejszym zespołem była Sampdoria, ale ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Rozstrzygnięcie pojedynku przyniosła jednak druga połowa. W 64. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Sampdorii za nieprzepisowe zagranie Luki Pellegriniego. Jedenastkę po kilku chwilach wykorzystał Fabio Quagliarella.

W 80. minucie na boisku pojawił się Bereszyński, a wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Sampdoria Genua – Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

1:0 Quagliarella (k.) 66′