Skromna wygrana Napoli na Sardynii

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Napoli stanęło na wysokości zadania i nie sprawiło zawodu swoim kibicom. Podopieczni Gennaro Gattuso w niedzielę skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Cagliari Calcio.

Od pierwszej minuty na boisku zameldowało się dwóch Polaków. W zespole Cagliari w wyjściowym składzie wystąpił Sebastian Walukiewicz, natomiast w drużynie Napoli od początku zagrał Piotr Zieliński.

W roli faworyta na boisko wybiegli goście z Neapolu, którzy mieli również optyczną przewagę w pierwszej połowie. Kibice nie oglądali jednak zbyt wielu groźnych sytuacji, w efekcie czego na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Bramki doczekaliśmy się w 65. minucie. Wówczas fantastycznym uderzeniem z lewej strony pola karnego popisał się Dries Mertens. Bramkarz Cagliari nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

Cagliari starało się odpowiedzieć, ale Napoli bardzo dobrze broniło dostępu do własnej bramki. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto gości.

Cagliari Calcio – SSC Napoli 0:1 (0:0)

0:1 Mertens 65′