Skriniar sfinalizował rozmowy z nowym pracodawcą

Milan Skriniar
Milan Skriniar Pressfocus

Z każdym dniem transakcja z udziałem PSG i Interu jest coraz bliżej. Milan Skriniar ustalił już warunki kontraktu z mistrzem Francji.

  • Milan Skrinia ustalił warunki kontraktu z PSG
  • Paryżanie muszą się teraz dogadać z Interem
  • Różnica między klubami to aktualnie około dziesięć milionów euro

Hitowy transfer kwestią czasu?

Inter w trwającym letnim oknie transferowym najprawdopodobniej straci swojego podstawowego defensora. Długo wydawało się, że będzie nim Alessandro Bastoni, o którego pozyskanie zabiegał jego był trener z mediolańskich czasów, czyli Antonio Conte. Opiekun Tottenhamu będzie musiał się obejść jednak smakiem, ponieważ agent defensora Interu zapewnił, że jego klient na 100% nigdzie się nie rusza.

San Siro opuści zatem Milan Skriniar. Taki scenariusz zdaje się być bardzo prawdopodobny. Słowaka łączono z transferem do Premier League. Nie brakowało bowiem klubów gotowych spełnić finansowe oczekiwania Interu. Nieoczekiwanie do gry o piłkarza wkroczyło PSG. Paryżanie działają zdecydowanie i już jakiś czas negocjują z wicemistrzem Włoch.

Skriniar według portalu Transfermarkt wart jest 65 milionów euro. PSG miało jednak na względzie, że Słowakowi został rok kontraktu z aktualnym pracodawcą. Aktualna oferta paryżan opiewała zatem na 60 milionów euro w tym bonusy. Inter oczekuje dostać 70 milionów euro.

PSG i Inter negocjują sumę odstępnego. Tymczasem wiadomo już, że z paryżanami warunki indywidualnego kontraktu ma Skriniar. Zarobki Słowaka w drużynie mistrza Francji wyniosą siedem i pół miliona euro netto za każdy rok gry. Po spełnieniu bonusów pensja może osiągnąć nawet osiem milionów euro.

Czytaj także: Milan może pozyskać Ziyecha. Ale jest jeden warunek

Komentarze

Comments 2 comments