Skorupski zatrzymał Immobile, Lazio traci punkty w Bolonii

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski fot. PressFocus

Bologna FC pokonała 2:0 SS Lazio w spotkaniu 24. kolejki Serie A. Dobry występ przeciwko rzymianom zaliczył Łukasz Skorupski, który obronił rzut karny Ciro Immobile.

Skorupski bohaterem

Bologna przystępowała do potyczki ze stołeczną drużyną, mając nadzieję, że podopieczni Simone Inzaghiego utrzymają dyspozycję sprzed kilku dni, gdy zostali rozbici przez Bayern Monachium 1:4. Rossoblu jednocześnie chcieli wrócić na zwycięski szlak po dwóch remisach z rzędu.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce już w 11. minucie. Swoich sił uderzeniem z rzutu wolnego spróbował Sergej Milinković-Savic. Serb oddał mocny strzał, ale ostatecznie piłka po tej próbie nieznacznie minęła światło bramki. Cztery minuty później Martin Dominguez wyróżnił się faulem na jednym z rywali, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego dla Lazio. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ciro Immobile, ale Łukasz Skorupski obronił uderzenie Włocha.

Bologna wygrywa z Lazio po raz pierwszy od 2012 roku

Tymczasem w 19. minucie bolończycy objęli prowadzenie, a gola na 1:0 dla gospodarzy strzelił Ibrahima Mbaye. Senegalczyk wykorzystał podanie od Skorupskiego, po czym oddał strzał i ostatecznie na przerwę Bologna udała się z jednobramkową zaliczką. Dla Mbaye było to premierowe trafienie w tej kampanii. Tym samym rzymianie byli zmuszeni do odrabiania strat, chcąc uniknąć siódmej porażki w sezonie.

W drugiej połowie Nicola Sansone podwyższył prowadzenie Rossoblu, kierując piłkę do siatki w 64. minucie. Tym samym po dwóch ciosach Lazio nie było w stanie się już podnieść i z Bolonii musiało wracać na tarczy. Drużyna Sinisy Mijalovicia zaliczyła siódme zwycięstwo w sezonie.