Reprezentant Włoch wróci do gry? Może dołączyć do Polaka

Simone Zaza
Simone Zaza PressFocus

Jeżeli zastanawialiście się, czy Simone Zaza nadal gra w piłkę, to odpowiedź wcale nie jest oczywista. Do końca sierpnia były reprezentant Włoch był związany kontraktem z Torino, natomiast od września pozostaje bez klubu. Teraz ma szansę na powrót do gry, ponieważ zainteresowanie jego usługami wyraża Salernitana.

  • Simone Zaza to 18-krotny reprezentant Włoch
  • 31-letni napastnik od początku września pozostaje bez klubu
  • Już niedługo może wrócić do gry w Serie A

Zaza wróci do gry w Serie A?

Simone Zaza w sierpniu 2022 roku rozstał się z Torino. Włoski napastnik dla ekipy ze stolicy Piemontu rozegrał łącznie 102 spotkania, strzelił 20 goli i zanotował dziewięć asyst. Po odejściu z szeregów Byków 18-krotny reprezentant Azzurrich jeszcze nie znalazł pracodawcy, co teraz może spróbować wykorzystać Salernitana, która chce wzmocnić atak przed walką o utrzymanie w Serie A.

Jak podaje Nicolo Schira, w ostatnich dniach Zaza został zaoferowany dwóm ekipom z najwyższego szczebla rozgrywek: Salernitanie i Cremonese. Bliżej pozyskania 31-latka mają być Cavalucci Marini, który szukają konkurencji dla nieskutecznego Krzysztofa Piątka. Zaza w Serie A zdobył 41 bramek, więc bez wątpienia wie, na czym polega praca napastnika, jednak w poprzednim sezonie ani razu nie wpisał się na listę strzelców, co raczej nie przemawia na jego korzyść.

Pozyskanie Zazy zależy od tego, czy Paulo Sousa, który jeszcze w tym tygodniu powinien zostać trenerem Salernitany, widzi byłego gracza Valencii w swoim projekcie. Z 31-latkiem nawiązano już pierwsze kontakty, teraz decyzja należy do Portugalczyka.

Komentarze