Trener Interu dumny z awansu. “Zasłużyliśmy na dotarcie do finału”

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi PressFocus

Środowe spotkanie rewanżowe w ramach półfinału Coppa Italia okazało się szczęśliwe dla Interu. Podopieczni Simone Inzaghiego zwyciężyli skromnie z Juventusem na Stadio Giuseppe Meazza, a zwycięskiego gola strzelił Federico Dimarco. Szkoleniowiec “Nerazzurrich” odniósł się w pomeczowej rozmowie do tego triumfu.

  • Inter zameldował się w finale Pucharu Włoch
  • Simone Inzaghi odniósł się do środowego sukcesu
  • Trener “Nerazzurrich” ma świadomość, że przed nimi jeszcze wiele ważnych spotkań

“Chcieliśmy znów zagrać finał w Rzymie”

Inter zameldował się w finale Coppa Italia, pokonując w dwumeczu Juventus 2:1. W rewanżu zwycięską bramkę na początku meczu zdobył Federico Dimarco. Simone Inzaghi był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych, ponieważ już drugi rok z rzędu wywalczyli awans do finału Coppa Italia. Szkoleniowiec “Nerazzurrich” po końcowym gwizdku udzielił rozmowy dziennikarzom.

– To był genialny mecz, graliśmy tak jak powinniśmy i byliśmy intensywni aż do końca. Zasłużyliśmy na dotarcie do finału, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ chcieliśmy znowu zagrać finał w Rzymie. Mamy dziesięć meczów do rozegrania do końca sezonu. Mamy nadzieję, że będziemy musieli rozegrać jeszcze jeden więcej – mówi Inzaghi

– Cieszmy się tym wieczorem, chłopaki zagrali bardzo dobrze, a gra w takich meczach nie jest łatwa. Broniliśmy głębiej jako całość, ale czasami wychodziliśmy wyżej i zakładaliśmy pressing. Potem zawodnicy, którzy weszli z ławki również dali mi świetną odpowiedź – twierdzi

– Przy odrobinie wysiłku dyrektorzy klubu i klub dali mi to, czego oczekiwałem. To piłkarz Acerbi, którego dobrze znam, ma świetne cechy na boisku jak i poza nim. Daje nam pomocną dłoń, podobnie jak reszta jego kolegów z drużyny, w trakcie naszej gry w rozgrywkach pucharowych. To również zawodnicy Lautaro i Barella na najwyższym poziomie i o wielu wspaniałych cechach fizycznych i technicznych. Ale uproszczeniem byłoby mówić tylko o tych zawodnikach, w tej chwili, oprócz Skriniara, mam dostępną i sprawną całą kadrę. Przez cztery miesiące musieliśmy sobie radzić bez Lukaku i Brozovicia, a wszyscy wiemy, jak ważni są to dla nas gracze – podsumował szkoleniowiec Interu.

Sprawdź także: Massimiliano Allegri sfrustrowany porażką. “Musimy poprawić poziom koncentracji”

Komentarze