Sezon 2020/21 w Serie A rozpocznie się 1 września

Serie A
Serie A

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) podjęła kilka kluczowych decyzji w sprawie rozgrywek piłkarskich we Włoszech. Ustalono między innymi datę rozpoczęcia sezonu 2020/21.

Czytaj dalej…

Podczas środowego posiedzenia zdecydowano, że rozgrywki Serie A, Serie B i Serie C w obecnym sezonie 2019/20 mają zakończyć się do 20 sierpnia – informuje Sky Sport Italia. Do końca sierpnia rozstrzygnięta ma zostać również rywalizacja w Pucharze Włoch.

Nieznana data powrotu Serie A

Na razie nie jest znana oficjalna data wznowienia obecnego sezonu. Początkowo zakładano, że nastąpi to 13 czerwca, ale włoski rząd wydał dekret zakazując przeprowadzania zawodów sportowych do 14 czerwca. Wiele wskazuje na to, że rozgrywki w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych wznowione zostaną 20 czerwca, choć Włoska Federacja Piłkarska liczy na uzyskanie pozwolenia od rządu na wcześniejszy powrót do gry. Ostateczne decyzje w tej kwestii powinniśmy poznać 28 maja.

Jak informuje Sky Sport Italia, Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) zdecydowała także, że nowy sezon 2020/21 rozpocznie się 1 września.

Komentarze