Sezon dla Zlatana Ibrahimovicia dobiegł już końca

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic fot. PressFocus

Zlatan Ibrahimovic według doniesień La Gazzetta dello Sport nie zagra już w tym sezonie w szeregach Milanu. Popularny włoski dziennik sportowy przekonuje jednak, że zawodnicy ma być gotowy do gry na Euro 2020.

Ibrahimovic z kontuzją poważniejszą niż przypuszczano

Zlatan Ibrahimović doznał kontuzji w trakcie niedzielnej potyczki z Juventusem, która zakończyła się wygraną Rossonerich 3:0. Doświadczony napastnik doznał kontuzji kolana i już wiadomo, że opuści spotkania przeciwko Torino i Cagliari.

– To lekkie skręcenie kolana. Zlatan nie będzie zatem do mojej dyspozycji na mecze z Torino i Cagliari. Zobaczymy natomiast, jak rozwinie się sytuacja w przyszłym tygodniu – mówił Stefano Pioli.

Ibrahimovic w przyszłym tygodniu ponownie przejdzie badania kontrolne kolana. W każdym razie La Gazzetta dello Sport przekonuje, że kontuzja jest poważniejsza, niż pierwotnie sądzono. Tym samym Szwed przegapi również ostatni mecz sezonu przeciwko Atalancie.

Ibra przeciwko Biało-czerwonym ma zagrać

Na dzisiaj pod znakiem zapytania stoi też udział Ibracadabry na Mistrzostwach Europy. Odnotujmy, że Szwedzi swoje pierwsze spotkania na Euro rozegrają 14 czerwca, a rywalem będzie Hiszpania. Niemniej w bojach przeciwko Polsce i Słowacji weteran miałby być już do dyspozycji selekcjonera Trzech Koron.

Ibrahimovic w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 27 meczach, w których strzelił 17 goli. 39-latek ma kontrakt ważny z Milanem do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast pięć milionów euro.

Komentarze