Inzaghi: Chcemy jak najszybciej wywalczyć awans

Serie B
Serie B Serie B

Benevento Calcio wygląda na to, że po wznowieniu rozgrywek na zapleczu włoskiej ekstraklasy wkroczy na autostradę do Serie A. Drużyna z Kampanii ma aktualnie 20 punktów przewagi nad drugim w tabeli Crotone. Do końca rozgrywek pozostało dziesięć kolejek. Tymczasem Filippo Inzaghi udzielił ciekawej rozmowy La Gazzetta dello Sport.

Czytaj dalej…

Szkoleniowiec Benevento nie ukrywał, że w czasie, gdy pandemia koronawirusa zbierała swoje żniwa na Półwyspie Apenińskim, to on bardzo obawiał się o zdrowie swoich najbliższych.

– Bardzo się martwiłem o swoich bliskich. Obawiałem się o zdrowie rodziców i babci. W związku z tym pojąłem się zadań, mających na celu pomoc szpitalom. Inną sprawą jest jednak to, że na południu Włoch problem z chorobą nie był tak duży, jak na północy. W każdym razie mam nadzieję, że ta sytuacja posłuży wszystkim jako lekcja – mówił Inzaghi w rozmowie z najpopularniejszym sportowym dziennikiem we Włoszech.

Celem jak najszybszy awans

Trener ekipy z siedzibą na Stadio Ciro Vigorito Benewent zabrał również głos na temat zbliżającego się okna transferowego, będąc świadomym tego, że będzie ono inne niż zwykle.

– Wiemy, jakich wzmocnień potrzebujemy. Mam kilku zawodników, którzy są i byli pod naszą obserwacją. To nie będzie łatwe okno transferowe, ale jesteśmy na nie przygotowani – przekonywał “SuperPippo”.

Inzaghi nie ukrywa, że chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Benevento jak najszybciej zapewniło sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. – Naszym celem jest wywalczyć awans, jak najszybciej. Potrzebujemy 8 punktów. Oczywiście wiem, że czekają nas dwa trudne starcia z Cremoną i Empoli, ale jestem dobrej myśli. Zobaczymy, jak się te mecze ułożą – skwitował 46-latek.

Komentarze