Serie B: A jednak Hellas!

Paweł Dawidowicz
Paweł Dawidowicz fot. ASInfo

Jednak to Hellas Werona, a nie Cittadella zagrają w następnym sezonie w Serie A. Drużyna Pawła Dawidowicza (90 minut gry) wygrała w niedzielę u siebie 3:0 i z nawiązką odrobiła straty z pierwszego spotkania.

Gialloblu prowadzili do przerwy po trafieniu Mattii Zaccagniego, ale decydujący o losach dwumeczu okazał się okres od 62. do 83. minuty. Najpierw za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Luca Parodi, a siedem minut później Hellas po golu Samuel Di Carmine podwyższyli na 2:0. Po kolejnych ośmiu minutach w ślady Parodiego poszedł Federico Proia i Citta grała już w dziewiątkę, co gospodarze skrzętnie wykorzystali i siedem minut przed końcem spotkania za sprawą Karima Laribiego strzelili decydującego o awansie gola.

Hellas Werona – Cittadella 3:0 (1:0)

1:0 Zaccagni 27′
2:0 Di Carmine 69′
3:0 Laribi 83′
Czerwone kartki: Parodi, Proia (obaj Cittadella)