Znany terminarz Serie A, sezon startuje 19 września!

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Lega Serie A ogłosiła się terminarz włoskiej ekstraklasy. Już w pierwszej kolejce rozgrywek bardzo ciekawie zapowiada się starcie Juventusu z Sampdorią. Innym ciekawym meczem zaplanowanym na inauguracyjną serię gier jest starcie z udziałem Lazio Rzym i Atalanty.

Czytaj dalej…

Lega Serie A poinformowała, że rozgrywki ligowe rozpoczną się w trzeci weekend września. Z kolei ostatnia kolejka ligowa zaplanowana jest na 23 maja. Ma na to wpływ fakt, że w na czerwiec i lipiec przyszłego roku zaplanowane są mistrzostwa Europy, więc ligi zobligowane są do zakończenia kampanii nieco wcześniej.

Wszystko już jasne

Sześć kolejek ligowych w trakcie sezonu 2020/2021 w Serie A będzie rozegranych w środku tygodnia. Taki stan rzeczy będzie miał miejsce 16 grudnia, 23 grudnia, 6 stycznia, 2 lutego, 21 kwietnia i 12 maja.

Tymczasem na spotkania reprezentacyjne zaplanowane są trzy przerwy, które będą miały miejsce w weekendy 10-11 października, 14-15 listopada i 27-28 marca.

W związku z tym, że start ligi jest opóźniony, w trakcie kampanii 2020/2021 w Serie A nie będzie przedłużonej przerwy świątecznej. Będzie ona trwała tylko między 24 grudnia 2020 a 2 stycznia 2021 roku.

Pierwsza kolejka Serie A (19-20 wrzesień):

Benevento – Inter
Fiorentina – Torino
Genoa – Crotone
Juventus – Sampdoria
Lazio – Atalanta
Milan – Bologna
Parma – Napoli
Sassuolo – Cagliari
Udinese – Spezia
Hellas Werona – Roma

Komentarze