Zmiany w Cagliari. Walukiewicz wkrótce z nowym trenerem

Eusebio Di Francesco
Eusebio Di Francesco fot. PressFocus

Cagliari Calcio ogłosiło, że Eusebio Di Francesco został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. Jednocześnie klub z Sardynii poinformował, że na stanowisko dyrektora sportowego wraca Stefani Capozucca. Tymczasem faworytem do objęcia sterów nad Rossoblu wydaje się Leonardo Semplici.

Cagliari Calcio plasuje się aktualnie na 18. miejscu w ligowej tabeli. Jak dotąd w 23 rozegranych spotkaniach drużyna z Sant’Elia wywalczyła 15 oczek. Swój ostatni mecz ligowy Czerwono-niebiescy wygrali w listopadzie.

“Cagliari Calcio rozstało się z pierwszym trenerem Eusebio Di Francesco. Również klub rozstał się z asystentem trenera Francesco Calzoną, asystentami Stefano Romano i Giancarlo Marinim, trenerem przygotowanie fizycznego Nicandro Vizoco i psychologiem Gianmaria Palumbo. Klub dziękuje im wszystkim za wkład wniesiony ze szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem” – czytamy w oświadczeniu.

Zmiany w tonącym okręcie

Wszystko wskazuje na to, że nowym opiekunem Sardyńczyków zostanie Leonardo Semplici, który przybył już na Sardynię. 53-latek ostatnio prowadził SPAL Ferrara. Pracę w klubie stracił 10 lutego minionego roku. Od tamtej pory pozostawał bez zatrudnienia.

W najbliższy weekend Cagliari zmierzy się na wyjeździe z Crotone. Start spotkania będzie miał miejsce o 15:00. Tymczasem w trakcie minionego weekendu zespół Sebastiana Walukiewicza przegrał 0:1 z Torino FC. Reprezentant Polski całe zawody spędził na ławce rezerwowych, co przydarzyło mu się po raz pierwszy od trzech spotkań.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 28. lutego 2021 14:51.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze