Złe wieści dla Piątka! Milan dołączył do wyścigu po Haalanda

Erlind Haaland
Erlind Haaland fot. Grzegorz Wajda

SportItalia podaje, że AC Milan dołączył do gry o pozyskanie Elinga Haaland. Klub z Lombardii jest podobno gotowy zaoferować piłkarzowi zarobki na poziomie 5,5 miliona euro rocznie.

Czytaj dalej…

19-latek według medialnych doniesień jest do pozyskania za zaledwie 30 milionów euro. W tej sumie wliczona jest też prowizja dla menedżera piłkarza. Klauzula odstępnego jest natomiast wyceniona na 20 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że Norweg znajduje się też na celowniku Juventusu FC, Manchesteru United, Chelsea FC, Borussii Dortmund, RB Lipsk, czy OGC Nice.

Ciekawostką jest fakt, że młody piłkarz nie skupia się aktualnie na pieniądzach. Zawodnik nie ukrywa, że dla niego najważniejsza jest szansa na regularne występy, co pozwoli mu się nadal rozwijać. W szeregach Rossonerich piłkarz mógłby na to liczyć.

Dodajmy, że aktualni mistrzowie Włoch też mieli złożyć już ofertę piłkarzowi, oferując mu zarobki na poziomie trzech milionów euro plus bonusy. Niektóre doniesienia wskazywały, że Juventus może zapewnić zawodnikowi zarobki nawet na poziomie ośmiu milionów euro.

Dodajmy, że Haaland w tym sezonie w tym sezonie zdobył 28 bramek w 22 spotkaniach, z czego osiem goli strzelił w sześciu spotkaniach Ligi Mistrzów.

Komentarze