Ibrahimović asem w rękawie Milanu?

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

AC Milan podobnie jak inne ekipy z Serie A prawdopodobnie latem nie będzie miał okazji do wypoczynku, gdyż w tym czasie rozgrywać będzie mecze w ramach włoskiej ekstraklasy. La Gazzetta dello Sport donosi, że ekipa z miasta mody będzie miała asa w rękawie, gdyż do rozgrywania spotkań w tym czasie przyzwyczajony jest Zlatan Ibrahimović.

Czytaj dalej…

Były reprezentant Szwecji rozgrywał w 2018 i 2019 roku mecze właśnie latem, broniąc barw Los Angeles Galaxy w MLS. Tym samym doświadczony napastnik będzie idealnie przygotowany do tego, aby w lipcu, czy nawet sierpniu nękąć bramkarzy swoich rywali.

La Gazzetta dello Sport: Szwed stworzony do gry latem

Popularny włoski dziennik sportowy twierdzi, że Ibrahimović może być jednym z najlepiej przygotowanych piłkarzy Rossonerich do restartu ligi. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć to, że 38-latek w trakcie swojego ostatniego pobytu w Szwecji regularnie trenował w Hammarby IF, czyli w klubie, którego jest współwłaścicielem.

W kontekście Ibrahimovicia i jego gry latem w Serie A warto przypomnieć jego bilans z gry w ekipie z Ameryki Północnej. W 2018 roku zawodnik w 27 spotkaniach zdobył 22 bramki, z kolei w 2019 roku w 31 meczach aż 31 razy Szwed znajdował panaceum na pokonanie bramkarzy.

Komentarze