Zawierucha z meczem Juventus – Napoli

Juventus FC - SSC Napoli
Juventus FC - SSC Napoli fot. PressFocus

Konfrontacja Juventusu FC z SSC Napoli ma być hitem trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. W każdym razie wciąż nie wiadomo, czy spotkanie się odbędzie. Mistrzowie Włoch przekonują, że w niedzielny wieczór zagrają. Inną optykę na to spotkanie mają jednak przedstawiciele Azzurrich, którzy przez lokalne władze zostali uziemieni w stolicy Kampanii z powodu wzrostu zakażeń na COVID-19.

Czytaj dalej…

Juventus nie chce przełożyć jutrzejszego meczu z Napoli. Goście zaplanowanego na jutro hitu zostali poddani kwarantannie, przez co nie mogą opuścić Neapolu. Stara Dama dąży natomiast do tego, aby spotkanie ostatecznie zostało rozegrane. Niemniej klub Piotra Zielińskiego chciałby przełożyć mecz, gdyż z powodu restrykcji nałożonych przez pandemię koronawirusa, nie mogą pojawić się w Turynie.

Między klubami ma się toczyć prawdziwa bitwa, w której to analizują zasady i przepisy Serie A ustalone na sezon, któremu towarzyszy pandemia. Niedzielny mecz na Allianz Stadium nie został jeszcze oficjalnie przełożony, chociaż kilku piłkarzy Napoli zgodnie z włoskim protokołem medycznym, zostało poddanych samoizolacji..

Serie A w przypadku stwierdzenia koronawirusa u piłkarzy jakiegokolwiek zespołu, stosuje te same przepisy jak UEFA. Oznacza to, że jeśli w klubie jest możliwość wystawienia na mecz trzynastu zawodników, w tym co najmniej jednego bramkarza, to mecz może się odbyć.

Mając to na uwadze Juventus wydał dzisiejszego wieczoru następujące oświadczenie.

“Juventus oświadcza, że pierwsza drużyna wyjdzie na boisko na jutrzejszy mecz Juventus – Napoli o 20:45, tak jak przewiduje kalendarz Serie A” – czytamy w komunikacie klubu z Piemontu.

Oznacza to, że Juventus nie zamierza przekładać meczu i chce aby Napoli uczestniczyło w spotkaniu, a jeśli nie, to żeby Starej Damie został przyznany walkower.

Napoli zamierza bronić się tym, że zakaz podróżowania został nadany przez lokalny organ ds. zdrowia i zakazuje on im przemieszczania się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wyjątek ten jest przewidziany w regulaminie Serie A, który stanowi, że mecz który powinien się odbyć może zostać przełożony, jeżeli zorganizowanie spotkania zostanie utrudnione przez władze lokalne.

Komentarze