Zagrożona posada trenera Romy?

Serie A
Serie A

Od wyników dwóch najbliższych ligowych spotkań z Parmą i Brescią Calcio może zależeć przyszłość trenera Romy Paulo Fonseki. Jego posada stała się niepewna po trzech kolejnych porażkach z Milanem, Udinese i Napoli.

Czytaj dalej…

Słabe wyniki drużyny w ostatnich tygodniach sprawiły, że praktycznie straciła ona szanse na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce ligowej tabeli – obecnie traci już 15 punktów do Atalanty Bergamo. Potknięcia Romy wykorzystały również drużyny za jej plecami, które zmniejszyły swoje straty. Aktualnie klub ze Stadio Olimpico, który zajmuje piąte miejsce, ma zaledwie dwa punkty przewagi nad siódmym Milanem.

Tym samym Roma nie może ze sobie pozwolić na kolejne potknięcia, które mogą skutkować spadkiem w ligowej tabeli i utratą miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Jak informuje Corriere dello Sport, najbliższe dwa spotkania mogą być decydujące w kwestii przyszłości trenera Paulo Fonseki.

Kandydaci na nowego trenera Romy

We włoskich mediach trwają już spekulacje na temat tego, kto mógłby zastąpił Paulo Fonsekę na trenerskiej ławce Romy. Wśród kandydatów pojawiły się nazwiska Luciano Spallettiego, który w przeszłości pracował już na Stadio Olimpico, a także Mauricio Pochettino, który obecnie pozostaje bez pracy, po tym jak w listopadzie ubiegłego roku został zwolniony z Tottenhamu Hotspur.

Komentarze