Sampdoria i Torino z przełamaniem

Karol Linetty
Karol Linetty Pressfocus

Serie A na piątek 22 września przygotowała dla fanów włoskiego futbolu dwa mecze. Pierwszy z nich miał miejsce w Turynie, gdzie Genoa musiała uznać wyższość Torino (2:3), po ciekawym pojedynku. W drugim trzy punkty na swoje konto zapisała Sampdoria Genua, która pokonała u siebie 2:0 Spezię.

Mecz na rozpoczęcie kolejki nie zawiódł

Serie A uznała, że 9. kolejkę rozpocznie mecz Torino – Genoa. Jak się okazało, była to trafna decyzja, ponieważ już do przerwy zobaczyliśmy dwa gole. Autorami obu z nich byli piłkarze gospodarzy. Najpierw futbolówkę w siatce umieścił Antonio Sanabria. Później jego wyczyn powtórzył Tomasso Pobega. Po zmianie stron z gola cieszył się rozgrywający dobre zawody Karol Linetty. Trafienie to zostało jednak anulowane. Genoa walczyła do samego końca, a mimo tego przegrała 2:3.

Przełamanie Sampdorii

Sampdoria w piątkowy wieczór podejmowała u siebie Spezię. Przez większość meczu grę prowadzili goście, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. Sampdoria punktowała natomiast swojego rywala i prowadziła tym meczu już 2:0. Goście w doliczonym czasie gry odpowiedzieli jedynie kontaktowym golem. Bliski wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu był Bartosz Bereszyńskiego, ale piłka po jego strzale trafiła w popzrzeczkę.

Aktualna tabela Serie A:

Komentarze