Serie A: hat-trick Baraka, gol Żurkowskiego, hit zawiódł – podsumowanie 22. kolejki [WIDEO]

Antonin Barak
Antonin Barak PressFocus

Wyniki 22. kolejki Serie A. W pierwszej konfrontacji gracze US Sassuolo przegrali na swoim terenie z Veroną 2:4. Trzy bramki dla gości strzelił Antonin Barak. Ozdobą meczu był gol, który w 54. minucie zdobył Gianluca Scamacca. Kolejne trafienie zapisał na swoim koncie zaś Szymon Żurkowski, a Empoli FC zremisowało z Venezią FC 1:1. Z kolei w ostatniej konfrontacji Atalanta BC zremisowała z Interem Mediolan 0:0. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli ze wszystkich potyczek.

Hat-trick Baraka, Żurkowski się nie zatrzymuje, koniec znakomitej passy Interu

Na początek niedzielnych zmagań US Sassuolo grało z Veroną. Ostatecznie gospodarze po ciekawym spotkaniu przegrali 2:4. W 54. minucie pięknego gola zdobył Scamacca, który błyskawicznie złożył się do strzału i pokonał bramkarza rywali uderzeniem z woleja. Bohaterem potyczki był zaś Barak, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Paweł Dawidowicz (Hellas) jest kontuzjowany.

W drugim spotkaniu pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Żurkowski (Empoli), który udanie wykończył centrę Filippo Bandinelliego. Do wyrównania doprowadził David Okereke i finalnie oba kluby zdobyły po jednym oczku.

W trzeciej potyczce Roma pokonała Cagliari Calcio 1:0. Nicola Zalewski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowej gospodarzy. Sebastian Walukiewicz (obrońca gości) jest kontuzjowany. W ostatnim meczu Atalanta BC zremisowała z Interem Mediolan 0:0. Goście stracili punkty w Serie A po raz pierwszy… od 7 listopada 2021 roku.