Fatalna sytuacja Cremonese, przerwane serie – podsumowanie 21. kolejki

gracze Cremonese
gracze Cremonese PressFocus

Wyniki 21. kolejki Serie A. Cremonese przegrało z Lecce 0:2. Obecnie gospodarze tracą aż dziesięć oczek do bezpiecznej strefy. Roma pokonała Empoli 2:0. To pierwsza porażka gości od 8 listopada 2022 roku. W trzeciej sobotniej potyczce Sassuolo wygrało z Atalantą 1:0. Ekipa z Bergamo była niepokonana na krajowym podwórku od 13 listopada 2022 roku. Poniżej prezentujemy rezultaty ze wszystkich konfrontacji.

Dwa gole na Stadio Giovanni Zini, wiktorie Romy i Sassuolo

Cremonese grało z Lecce. Pierwsza połowa tej sobotniej konfrontacji nie była wielkim widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części gry lepiej zaprezentowali się goście, którzy strzelili dwa gole (Federico Baschirotto i Gabriel Strefezza) i triumfowali 2:0.

Roma podejmowała Empoli. Gracze Jose Mourinho rozpoczęli od mocnego uderzenia, ponieważ już po sześciu minutach prowadzili 2:0. Finalnie gospodarze dowieźli ten wynik do końca i zainkasowali trzy oczka. Warto dodać, że Nicola Zalewski zagrał w szeregach rzymian przez 94 minuty. Sebastian Walukiewicz (Empoli) był zaś tylko rezerwowym. W trzeciej sobotniej potyczce Sassuolo skromnie ograło Atalantę 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 55. minucie Armand Lauriente.

Zobacz także: Tabela Serie A

Wyniki 21. kolejki

Cremonese – Lecce 0:2 (0:0)

Federico Baschirotto (58′), Gabriel Strefezza (69′)

Roma – Empoli 2:0 (2:0)

Roger Ibanez (2′), Tammy Abraham (6′)

Sassuolo – Atalanta 1:0 (0:0)

Armand Lauriente (55′)

Komentarze