Niespodziewane rozstrzygnięcie w Turynie, dwa gole w Empoli – podsumowanie 12. kolejki Serie A

Duvan Zapata
Duvan Zapata PressFocus

Wyniki 12. kolejki Serie A. Torino niespodziewanie wygrało z Milanem 2:1. Wcześniej triumfowali między innymi zawodnicy Atalanty, którzy pokonali na wyjeździe Empoli 2:0. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Wiktoria Atalanty, niespodzianki w Rzymie i Turynie

Zawodnicy Atalanty grali w delegacji z Empoli. Niespodzianki nie było, a goście triumfowali 2:0. W szeregach gospodarzy w drugiej połowie pojawił się Sebastian Walukiewicz. Cremonese stanęło w szranki z Udinese. Faworytami byli goście, ale nie zdołali oni przechylić szali wiktorii na swoją korzyść (0:0).

W spotkaniu Spezia – Fiorentina zobaczyliśmy trzech Polaków. Po stronie gospodarzy w pierwszym składzie rozpoczęli Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca (zmieniony w 60. minucie). Gracze Spezii dzielnie walczyli, ale przegrali 1:2 po golu z samej końcówki, którego strzelił Arthur Cabral. Piłkę z linii bramkowej próbował wybijać Kiwior, ale przeleciała mu ona między nogami. Szymon Żurkowski (Fiorentina) przesiedział całe spotkanie na ławce.

Mecz Lazio – Salernitana niespodziewanie zakończył się wynikiem 3:1 dla gości. Krzysztof Piątek zagrał w tej potyczce przez 82. minuty. Torino podejmowało Milan. Mistrzowie Włoch przegrywali do przerwy dwoma trafieniami. Mediolańczykom udało się zdobyć gola kontaktowego, ale nie starczyło im czasu, by chociaż doprowadzić do wyrównania. Warto dodać, że Karol Linetty wszedł na kilka ostatnich minut.