Inter wykonał zadanie, emocje w Neapolu, bez niespodzianki w Weronie

Nicolo Barella
Nicolo Barella PressFocus

Wyniki 10. kolejki Serie A. Inter zgodnie z przewidywaniami pokonał Salernitanę 2:0. W innych spotkaniach Napoli wygrało z Bologną 3:2, a Verona przegrała z Milanem 1:2. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Dwa gole Interu, Lazio zatrzymane, Napoli z trzema oczkami

Inter podejmował Salernitanę. Mediolańczycy sprostali roli faworyta i triumfowali 2:0. W szeregach gości 60 minut rozegrał Krzysztof Piątek. Lazio grało na swoim boisku z Udinese. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Taki wynik utrzymał się już do samego końca. Dla rzymian to pierwsza ligowa strata oczek po czterech kolejnych wiktoriach.

Spezia mierzyła się z Cremonese. W szeregach gospodarzy od początku zagrali Bartłomiej Drągowski i Jakub Kiwior (zszedł w 73. minucie). Arkadiusz Reca jest zaś kontuzjowany. Niedzielny mecz był bardzo zacięty. Goście wyszli na prowadzenie, ale Spezia potrafiła zdobyć dwa gole w przeciągu trzech minut. Ostatecznie skończyło się na remisie 2:2.

Napoli grało z Bologną. Na murawie zameldowało się dwóch Polaków (Zieliński po stronie gospodarzy i Skorupski w bramce gości). Bardziej zadowolony mógł być ten pierwszy, ponieważ Napoli triumfowało po zaciętej potyczce 3:2. Na koniec Verona rywalizowała z Milanem. Mistrzowie Włoch po trudnym spotkaniu wywalczyli trzy punkty (2:1). Mateusz Praszelik (Hellas) był tylko rezerwowym. Paweł Dawidowicz jest zaś kontuzjowany.