Jeden gol w Empoli, derby dla Juventusu, zmiana lidera – podsumowanie 10. kolejki Serie A

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny PressFocus

Wyniki 10. kolejki Serie A. W pierwszej sobotniej konfrontacji Empoli skromnie wygrało z Monzą 1:0. Potem Torino okazało się słabsze od Juventusu (0:1). Na murawie pojawiło się w sumie trzech naszych rodaków. Na koniec Atalanta podejmowała Sassuolo. Gospodarze triumfowali 2:1 i awansowali na pierwsze miejsce. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Koniec znakomitej passy, Juventus wygrał derby, Atalanta lepsza od Sassuolo

Empoli rywalizowało z Monzą. Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Nicolas Haas i gospodarze triumfowali 1:0. Dla gości to pierwsza porażka po trzech kolejnych wiktoriach. W szeregach gospodarzy tylko rezerwowym był Sebastian Walukiewicz.

Torino podejmowało Juventus. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty rozpoczął Karol Linetty. Bramki Starej Damy strzegł Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik zaczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Polak pojawił się na placu gry w 73. minucie. Niedługo potem Stara Dama objęła prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył po rzucie rożnym Dusan Vlahović. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę kompletu oczek dla Juventusu. Warto dodać, że Linetty otrzymał w tym spotkaniu żółty kartonik i zszedł z boiska w 78. minucie.

Atalanta grała z Sassuolo. Zdecydowanymi faworytami byli gospodarze, którzy w przypadku wiktorii awansowaliby na pierwsze miejsce. Pod koniec pierwszej połowy to jednak goście wyszli na prowadzenie (efektownie z woleja huknął Georgios Kyriakopoulos). Chwilę potem wyrównał Mario Pasalić. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia w wykonaniu Atalanty. Golkipera Sassuolo pokonał zaś Ademola Lookman. Więcej goli już nie padło i gospodarze triumfowali 2:1.