Serie A wybrała Trenera Miesiąca, zdecydowały zwycięstwa nad Napoli i Romą

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Maurizio Sarri został wybrany najlepszym trenerem miesiąca w Serie A za marzec. W tym okresie Lazio pod wodzą doświadczonego szkoleniowca wygrało między innymi z SSC Napoli i Romą.

  • Maurizio Sarri został wybrany trenerem marca w Serie A
  • Pod wodzą doświadczonego trenera rzymianie pokonali SSC Napoli i Romę
  • Stołeczna ekipa wciąż liczy się w grze o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów

Sarri został trenerem miesiąca w Serie A

Maurizio Sarri wywalczył z Lazio w kończącym się właśnie miesiącu siedem punktów na dziewięć możliwych., Wygrał kolejno z Napoli (1:0) i z Romą (1:0). Z kolei w starciu z Bolognią miał miejsce bezbramkowy remis.

Solidna postawa rzymian w marcowych spotkaniach zaowocowało tym, że jury stworzone z redaktorów sportowych z różnych gazet, podjęło decyzję o wyróżnieniu dla Sarriego. Pod uwagę były brane kilka kolejek.

Prezes Lega Serie A Luigi De Siervo, omówił pracę trenera w klubie z Rzymu, argumentując, dlaczego zasłużył na nagrodę Trenera Miesiąca.

– W swoim drugim roku na ławce Lazio, Maurizio Sarri potwierdza, że ​​jest wielkim mistrzem futbolu – mówił szef ligi włoskiej.

– Drugie miejsce Lazio w tabeli jest wynikiem decyzji trenera z Toskanii, który stworzył drużynę, która łączy w sobie świetną jakość ofensywną z doskonałą organizacją defensywną, czego dowodem jest największa liczba czystych kont w Serie A – uzupełnił De Siervo.

– Sukcesy w marcu w derbach Rzymu i na wyjeździe z Napoli potwierdzają wielką pracę wykonaną przez Sarriego i jego zdolność do uzyskiwania wyników zawsze dzięki dobrej grze – rzekł prezes Lega Serie A.

Rzymska ekipa w tej kampanii walczy o miejsce premiowane grą w kolejne edycji Ligi Mistrzów. Aktualnie zajmuje drugie miejsce w Serie A ze stratą 19 punktów do SSC Napoli, mając też pięć oczek przewagi nad Romą.

Czytaj więcej: Zaliczył wejście smoka w reprezentacji Włoch, ustawia się po niego kolejka chętnych w Europie

Komentarze