“Zlatan gra dla drużyny, a Cristiano dla siebie”

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Póki co, sezon 2020/2021 w Serie A ma dwóch bohaterów-weteranów. Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović są dwoma najskuteczniejszymi napastnikami i zdobyli łącznie 18 ligowych bramek. Szczegółowego porównania dwóch doświadczonych zawodników podjęła się włoska prasa.

Czytaj dalej…

W “Corriere dello Sport” możemy przeczytać, że “gdy Zlatan gra w drużynie, a Cristiano robi to samotnie”. Według dziennika “Ibrahimović zawsze chce grać, nawet w pierwszej rundzie krajowego pucharu, zamiast tego Cristiano Ronaldo wybiera, w którym spotkaniu chce wystąpić. Szwed złości się na boisku, kiedy kolega z drużyny wykona złe podanie, natomiast Portugalczyk zrobi to wtedy, gdy kolega z drużyny nie pośle podania wprost do niego”.

“La Gazzetta dello Sport” podkreśla też, że Juventus jest bardziej zależny Ronaldo, zaznaczając, że bez niego “Stara dama” przegrała więcej meczów niż Milan bez Szweda. Ponadto wyróżnia się wyraźnie większe zaangażowanie Ibrahimovicia. W niedzielę, w trakcie meczu Milanu z Fiorentiną widziano go, jak biła od niego pasja, podczas gdy miejsce pobytu Portugalczyka w czasie, gdy Juventus grał z Benevento, jest nieznane.

Za nieco ponad miesiąc panowie spotkają się na boisku w ramach 16. kolejki Serie A. Obecnie Juventus zajmuje czwartą lokatę i traci do liderującego Milanu sześć punktów. W trakcie najbliższego tygodnia, ekipę “Rossoneri” czeka także walka o awans z grupy H Ligi Europy, w której to Włosi zajmują obecnie drugie, za Lille, miejsce.

Komentarze

Na temat ““Zlatan gra dla drużyny, a Cristiano dla siebie”