Serie A. Wiemy kiedy kibice wrócą na trybuny

Stadio San Siro
Stadio San Siro fot. Sport pictures.eu

Minister sportu we Włoszech, Vincenzo Spadafora, przekazał w czwartek niezwykle ważną wiadomość. Rząd, minister zdrowia i Włoska Federacja Piłkarska pracują nad tym, by już we wrześniu przynamniej część kibiców wróciła na trybuny.

Czytaj dalej…

Z powodu pandemii koronawirusa sezon włoskiej Serie A kończony jest bez udziału publiczności. Kluby rozgrywają mecze normalnie, jednak piłkarze i wszyscy związani z ich drużynami muszą przestrzegać surowych restrykcji związanych z walką ze wspomnianym wirusem.

Włosi luzują restrykcje po wirusie

W ciągu najbliższych miesięcy kolejne restrykcje będą jednak luzowane. Plan, który chce wdrożyć włoski rząd zakłada, że już we wrześniu na trybunach stadionów będą mogli pojawić się kibice. Nie oznacza to jednak, że obiekty będą w pełni wypełnione.

– Sytuacja zdrowotna zmusiła nas do wprowadzenia surowych restrykcji, ale powoli wszystko wraca do normy – powiedział Spadafora podczas posiedzenia w parlamencie. – Nasza ostrożność pozwoliła nam wygrać walkę z wirusem – dodał.

Ilu kibiców na trybunach w Serie A?

– Po rozmowie z ministrem zdrowia i zespołem technicznym powinniśmy kontynuować tę linię ostrożności, która pozwoliła nam na wznowienie imprez sportowych. Teraz celem jest przygotowanie się do spełnienia wszystkich wymogów w celu ponownego otwarcia stadionów we wrześniu – zaznaczył.

– Nasz cel to umożliwianie dziesiątkom tysięcy fanów uczestnictwa w zawodach sportowych. To prawda, że będą istniały warunki pozwalające na wejście ograniczonej liczby kibiców na stadiony, ale niebezpieczeństwem byłoby pozwolenie na wejście 10 000 lub 12 000 widzów w to samo miejsce – dodał minister sportu.

Komentarze