Wielkie nazwisko może zastąpić Inzaghiego

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Prezydent Lazio, Claudio Lotito ma już plan B na wypadek, gdyby klub nie porozumiał się z Simone Inzaghim. Szkoleniowcem zespołu ze stolicy Włoch miałby zostać Massimiliano Allegri.

Czytaj dalej…

Jak donoszą włoskie media, na czele z Il Messaggero, Lazio poważnie zaczęło zerkać na rynek menedżerów. Klub nie ma bowiem pewności co do dalszej współpracy z Simone Inzaghim. Lotito zaoferował mu trzyletnią umowę z Biancocelesti, ale były napastnik, który pomógł klubowi w powrocie do Ligi Mistrzów, zwleka z podjęciem decyzji o swojej przyszłości.

Rzymianie nie chcą zostać na lodzie, dlatego zaczęli szukać ewentualnego następcy Inzaghiego. Wybór miał paść na Massimiliano Allegrego. Media donoszą, że Lotito spotkał się już z byłym trener Milanu i Juventusu podczas tego lata. Właśnie wtedy po raz pierwszy miał pojawić się temat jego ewentualnej pracy w stolicy Włoch.

Allegri planuje wrócić do futbolu jako trener i Lazio wydaje się być dla niego kuszącą możliwością. Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną jednak za plecami Inzaghiego i jeśli ten zgodzi się na warunki Lotito i podpisze trzyletnią umowę, to temat Allegrego definitywnie przepadnie.

Drużyna Lazio niezbyt dobrze zaczęła sezon i po trzech kolejkach ma w swoim dorobku cztery punkty.

Komentarze