Sabatini: Orsolini wart jest 70 mln euro

Serie A
Serie A

W ostatnim czasie często było słychać głosy, że Riccardo Orsolini może trafić do Juventusu FC. Miało być to następstwem klauzuli wykupienia piłkarza przez klub z Piemontu. Doniesienia te jednak w zdecydowany sposób zdementował dyrektor techniczny Bologny FC w osobie Waltera Sabatiniego.

Czytaj dalej…

23-letni piłkarz został sprzedany przez Juve latem minionego roku do ekipy z regionu Emilia-Romania za 15 milionów euro. W mediach pojawiały się głosy, że sternicy aktualnych mistrzów Włoch mogą odkupić Orsoliniego za 25 milionów, ale jak się okazuje, nie jest to prawdą.

– W trakcie negocjacji z Juventusem rozmawialiśmy na temat możliwości transferu powrotnego zawodnika, ale ostatecznie ta opcja nigdy nie została zapisana w kontrakcie – mówił działacz Rossoblu w rozmowie z ETV.

– W tej chwili nie do pomyślenia jest, abyśmy sprzedali Orsolieniego za kwotę, o której można przeczytać w prasie. Będziemy rozmawiać na ten temat z przedstawicielami Juve, aby upewnić się, czy wszystko jest jasne na ten temat – kontynuował Sabatini.

– Jesteśmy mocnym klubem. Gdyby zawodnik odszedł od nas, potrzebowaliśmy odpowiedniej sumy pieniędzy przy tego typu rozwiązaniu. W każdym razie nie myślimy o transferze Orsoliniego – zaznaczył działacz Bologny.

– W moim odczuciu Orsolini jest dzisiaj wart 70 milionów euro. Cały czas jest w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji Włoch. Mam nadzieję, że będzie mu dane znaleźć się w kadrze na Euro 2020 – skwitował Sabatini.

Piłkarz urodzony w Ascoli Piceno w tym sezonie zaliczył 23 mecze ligowe, w których strzelił siedem goli, notując też pięć asyst.

Komentarze