Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Udany debiut Pirlo, Bereszyński z kiksem!

Juventus pokonał Sampdorię 3:0 (1:0) w meczu 1. kolejki Serie A. W obu drużynach cały mecz rozegrali dwaj Polacy. W barwach Starej Damie bramki strzegł Wojciech Szczęsny, a w drużynie gości w bloku defensywnym grał Bartosz Bereszyński.

W pierwszej połowie znacznie lepszą drużyną byli gospodarze. Stwarzali oni sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych niż rywale, jednocześnie na tyle temperując zapędy ofensywne gości, że ci nie oddali ani jednego celnego strzału.

W 13. minucie swoją debiutancką bramkę w Serie A w barwach Juventusu zdobył Kulusevski. Wtedy to Cristiano Ronaldo po otrzymaniu podania próbował wdać się w drybling, ale piłka została mu wybita spod nóg i trafiła do wspomnianego Szweda. Nowy nabytek Starej Damy oddał techniczne uderzenie po ziemi na dalszy słupek i otworzył wynik meczu.

W pierwszej odsłonie meczu Juventus miał jeszcze parę szans aby podwyższyć swoje prowadzenie, ale dwie dobre okazje zmarnował Cristiano Ronaldo. W 24. minucie trafił w poprzeczkę, a parę minut później strzał Portugalczyka nie poleciał nawet w światło bramki.

Nowa twarz Juve pod batutą Pirlo

Druga połowa była bardziej wyrównana. Sampdoria zaczęła stwarzać sobie nieco groźniejsze sytuacje niż w pierwszej odsłonie meczu. Jednak podobnie jak w poprzedniej połowie – tylko Juventus wykańczał swoje akcje.

W 79. minucie piłkarze Starej Damy wykonywali rzut rożny. Po centrze w polu karnym powstało zamieszanie, w którym dobrze odnalazł się Cuadrado. Kolumbijczyk oddał strzał z bardzo bliskiej odległości, ale dobrze ustawiony Audero odbił piłkę. Ta jednak znalazła się pod nogami Bonucciego, który pewnym uderzeniem skierował piłkę do pustej bramki. Dodajmy, że w tej akcji zapobiec nieszczęściu mógł Bartosz Bereszyński, ale nie trafił w piłkę.

W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał od Ramseya podanie w pole karne i strzałem po ziemi z ostrego kąta na dalszy słupek, przypieczętował zwycięstwo. Finalny rezultat spotkania to 3:0.